Pokud si děláte zálusk na tuto pozemní veverku, kupte nejprve pořádnou klec. Burunduk totiž potřebuje opravdu velkorysý prostor - a kvalitně vybavený! Burunduci rádi šplhají, klec by tedy měla mít alespoň metr na výšku, metr na délku a hloubku minimálně 50 centimetrů. Pokud však pořídíte větší, nic tím nezkazíte. Naopak. Ale pozor na velikost ok, ta by neměla přesáhnout 1,5 centimetru.
Do klece připravte pořádné "větve", poličky i houpačky. A také domeček, nejlépe připevněný výše, který si zvířátko může zároveň ohlodat. Volte přírodní, zdravotně nezávadné materiály. Z hraček je na výběr řada více či méně vtipných vychytávek - včetně dřevěného "ovoce" či sisálových koulí.
Vodu je ideální doplňovat do napáječky. Co se misky na krmivo týče, platí u ní to, co u misky pro další podobná zvířata. Sáhněte raději po těžší a stabilnější, kterou si burunduk nepřevrhne a neznečistí si své království. Nejlepší materiály jsou keramika či kamenina, plast je naopak naprosto nevhodný.
U podestýlek je pak zásadní savost. Oblíbené bývají například peletky či podestýlky na bázi papíru. Dbejte na to, aby podestýlka neprášila, prach nesvědčí jak zvířecím očím, tak hlavně jejich dýchací soustavě.
A pozor, burunduci mají velice citlivý sluch, hluk tedy snášejí hodně špatně. Klec proto dejte na klidné místo, mimo průvan, kde je dost světla a zároveň tam "nepere" slunce.
Burunduky lze chovat i venku, potřebují však zateplenou noru a zároveň i zajištěné dno voliéry. Za zvážení stojí i kombinace vnitřní klece s venkovní voliérou, pokud vám to možnosti bytu či domku dovolí.
Vstoupit do diskuze (0)