Pejsek by měl být v uzavřené schráně nebo mít náhubek a být na vodítku nakrátko. Další drobná domácí zvířata v MHD převážet můžete, ale opět by měla být umístěná v klecích, košících nebo jiných schránách s nepropustným dnem. Přepravní podmínky většinou také stanovují, že vaši miláčci nesmí být přepravováni na sedadle pro cestující.
Nepříjemnosti mohou nastat s revizory, proto je dobré vědět, zda pejsek či jiný váš mazlík musí mít svůj lístek. Zpravidla to záleží na tom, zda ho přepravujete v uzavřené schráně do určitých rozměrů. Ty se v různých městech mohou lišit.
K tomu, aby váš domácí mazlíček cestu metrem, tramvají, autobusem či trolejbudem přečkal v klidu a neměl z ní stres, můžete přispět tím, že sami zůstanete klidní a budete na něj promlouvat vyrovnaným hlasem. Pokud víte, že váš pejsek cestování špatně snaší, můžete použít přírodní sedativa, která mu podáte těsně před jízdou.
Podle přepravních podmínek by váš pejsek, kočička či morčátko neměli být hluční, špinaví, neměli by znečišťovat vozidlo, zapáchat, být nemocní či přenášet parazity. Také byste nad nimi neměli ztratit kontrolu tak, aby neobtěžovali či dokonce neohrožovali další cestující. Pokud chcete zabránit zvlášť nepříjemným situacím, všímejte si toho, zda ve vozu, do kterého s pejskem nastupujete (zvlášť pokud je to větší pejsek), už nějaký není. Když je to možné, je lepší počkat na jiný spoj, než riskovat pěknou polízanici.
Z pohledu dopravních podniků se naši miláčci ocitají na úrovni kufru, nikoli však v očích svých páníčků, kteří určitě udělají vše pro to, aby jejich domácí mazlíčci cestu MHD přečkali v co největší pohodě.
Vstoupit do diskuze (0)