Přestože mrkev obsahuje poměrně dost sacharidů, je na tom pořád ještě lépe než granule s obilninami. Navíc má v sobě kromě cukru hlavně velké množství živin, minerálů a vitamínů. Zejména pak betakaroten, který posiluje imunitu a má příznivý vliv na zrak.
Mrkev tak je ideální alternativou třeba k psím pamlskům během výcviku – je zdravá a díky sacharidům rychle dodá energii. Jen pozor, pokud má pes sklony k onemocnění ledvin a cukrovce, kde i množství sacharidů obsažených v mrkvi může být pro takového psa příliš vysoké.
Pro své vlastnosti bývá mrkev oblíbenou potravinou při průjmech a zažívacích problémech. Sama o sobě sice průjem nevyléčí, ale vařená mrkev v kombinaci s rýží nebo dýní pomáhá při obnově střev stejně tak dobře jako lidem i psům.
Pokud nejste příznivci psích pamlsků na čištění zubů, můžete i v tomto případě sáhnout po mrkvi. Byť tedy syrové a vcelku. Díky své tvrdosti lze využít její abrazivní účinek na zubní kámen.
Mrkev můžete psovi podávat jak syrovou, tak i vařenou, přičemž vařená mu přináší víc benefitů. Hlavní je odstranit listy a pořádně oškrábat slupky, aby se odstranily všechny případné nečistoty a snížila se koncentrace látek na povrchu, které mohou způsobit zažívací potíže.
Psí strava by měla být pestrá a vyvážená, takže by ani mrkev neměla být její každodenní součástí. Stačí občas třeba 20 gramů a střídat ji s dalšími druhy zeleniny vhodnými pro psy.
Vstoupit do diskuze (0)