Živé probiotické kultury obsažené v jogurtech pomáhají udržovat zdravou střevní mikroflóru. Pokud tedy chcete psovi sem tam nabídnout jogurt, vždy sáhněte po kvalitním jogurtu s živými bakteriemi. Ty mohou pomoci psovi například při léčbě antibiotiky, kterou často doprovází kvasinkové infekce.
Volit byste měli výrobky, které neobsahují žádné přísady, včetně cukru. Pozor je potřeba dávat hlavně na umělé sladidlo xylitol, které je pro psy toxické i v minimálním množství. Vhodnou nabídkou není ani jogurt s vysokým obsahem tuku, který může pejskům způsobovat přesný opak toho, co si od zařazení tohoto mléčného výrobku do jejich jídelníčku slibujete – tedy zažívací problémy. V některých případech může snědení sklenice tučného jogurtu skončit i vážnou pankreatitidou.
Pokud chcete přeci jen jogurt či jiný acidofilní mléčný výrobek psovi nabídnout, zkuste na začátku opravdu jen malou ochutnávku. Velká část psů totiž s opuštěním štěněčího věku ztrácí schopnost trávit laktózu.
Psí zažívání se od toho lidského ale přece jen trochu liší, takže pokud potřebujete svému psovi nasadit probiotika a máte možnost výběru, zkuste přímo jogurty pro psy či speciální probiotické výživové doplňky. Odpadne vám nejistota ohledně volby vhodné značky, množství a rizika nepříjemné reakce. Na druhou stranu, pokud po vás váš mazlíček vylíže misku od ranních müsli, nemusíte plni strachu volat na toxikologii.
Vstoupit do diskuze (0)