Ať už se vaše kočička pohybuje jen na zahradě, nebo denně vyráží na dobrodružství do širého okolí, musíte se popasovat s jejím krmením. Výhodou je, že si jídlo alespoň částečně uloví sama – ať už jde o hmyz, drobné hlodavce nebo odpadky. O vyváženosti stravy lze ale mluvit jen stěží. A to je právě na vás!
Pokud jste nezvítězili nad dobrodružnými pudy své kočičky nebo ji úmyslně necháváte venku, budete ji muset na jídlo naučit chodit. Ideální je chystat misku s krmením dvakrát denně ve stejnou hodinu, aby si kočka zvykla vracet se. Nebude trvat dlouho a bude včas netrpělivě čekat na svou misku.
Protože má dostatek vody z ulovené stravy, můžete s klidným svědomím sáhnout po suché stravě, tedy granulích. Musíte ale myslet na to, že život venkovních koček je výrazně aktivnější, než micin zavřených v bytě. Jen výjimečně proto venkovní kočky trpí obezitou.
Venkovním kočkám sice můžete dávat stejnou stravu jako jejich lenivějším pokojovým kolegyním, ale existují i krmiva namíchaná speciálně pro aktivní kočky. Důležitý je dostatek zinku, selenu a mědi, ale i prebiotik a omega 3 a 6 mastných kyselin.
Zásadní je misku dostatečně ochránit před nepřízní počasí, tedy před větrem, deštěm případně sněhem. Myslete na to, že musí jít o suchý koutek, který navíc poskytuje dostatek soukromí a bezpečí. Miska by také neměla ležet přímo na zemi, ale například na kusu polystyrenu nebo dřeva, hlavně v zimě.
Hlavní ale je se zvoleným místem nehýbat, aby kočička přesně věděla, kdy a kde najde jsou jistotu v podobě plné misky.
Vstoupit do diskuze (0)